Červenec 2009

Zápis do SONB

30. července 2009 v 22:02 | ANE-JUR |  SONB
Máš pecka Blog? Tak neváhej a zapiš se do soutěže o nejlepší Blog!

1.Přezdívka :
2.Název Blogu :
3.O čem je tvůj Blog :
4.Jak dlouho máš Blog :

Beru všechny lidičky kteří se zapíšou!
Určitě neváhej a hned se zapiš , protože zrovna tvůj Blog může vyhrát!!!


Jak se nejlépe vyfotit?

25. července 2009 v 15:58 | ANE-JUR |  Jak na to?!
1. I když se jinak nemaluješ , měla by sis před fotografováním obličej lehce přepudrovat , aby se neleskl .
2. Dýchej ústy , tím vytvaruješ sexy pusinku , kterou ještě zvýrazni leskem na rty .
3. Ruce si při focení vsedě polož na stehna , to ti udělá hezká ramena a donutí tě to sedět rovně .
4.Pro záběry celého těla se nechávej fotit spíše ze spodu , tím se tělo opticky vytáhne a nohy pak vypadají delší .
5. U portrétů ( hlava s rameny ) se nech naopak fotografovat spíše shora - to ti zvětší oči a prodlouží krk .
6.Světlo by na tebe mělo přicházet zepředu. Nezapomínej : měkčí světlo , například od svíček pleť vyhlazuje .
7.Zkus se usmívat co nejpřirozeněji .
8. Skloň bradu mírně dolů a ramena posuň mírně dozadu . Být natočená přímo do objektivu není nejšťasnější nápad!

Zaručené způsoby , jak ho nesbalíš

25. července 2009 v 15:45 | ANE-JUR |  Zajímavosti


Zaručené způsoby, jak ho nesbalíš

S klukama je někdy těžká práce, tak proč dělat věci ještě složitější? Stačí se jenom vyvarovat pár chybiček. Tohle radši nezkoušej..
1. Vtírat se jeho kámošům.
Až ho představíš svým kamarádkám, budeš chtít, aby se jim líbil. Ale až tě on seznámí se svými kámoši, bude chtít, aby zaujali oni tebe, ne ty je!

2. Hrát nezájem.
Kluci potřebují tvoje signály, aby věděli, že máš zájem. Dokud si nebudou jistí, že řekneš ,ano', budou otálet.

3. Předstírat, že máš ráda to samé jako on.
Některé záležitosti jsou prostě určené jen pro kluky, tak mu je s klidným svědomím přenech. Představ si, že by kvůli tobě předstíral, že baští Dawsonův svět :-)!

4. Vyžadovat hodinové telefonáty.
Holky používají telefon k pokecu, kluci k plánování akce. Takže - buď stručná a je tvůj.

5. Chtít romantická gesta na veřejnosti.
Romantika se má prožívat pořádně, aby nevyzněla lacině. Radši si ji nechte na soukromí. Těžko můžeš chtít po svém miláčkovi, aby v kině ronil slzy u Města andělů. Působil by spíš trapně než romanticky.

6. Běhat za ním jako ocásek.
Jasně, že tě chce mít nablízku, ale nemusí to být ve dne v noci! Naplánuj si taky vlastní program a nech ho dýchat.

7. Pokoušet jeho žárlivost.
Myslíš, že když budeš flirtovat s jinýma, doženeš ho k akci? Omyl! Jen mu to ublíží a možná ti přestane věřit.

8. Být přehnaně sexy.
Mega výstřihy, ultra-mini sukýnky a tuna make-upu v něm vyvolá pocit, že chceš jen sex.

9. Chtít ho předělat.
Polož si jedinou otázku: když ho chceš předělávat, proč s ním jsi?
Proč tě ještě nepozval na rande
Přivádí tě k šílenství. Trávíte spolu každou volnou chvíli, flirtujete... Tak proč už něco nepodnikl?
1. Bojí se, že řekneš ne.
Je to tak: kluci zvou holky na rande jen v případě, že jsou si takřka jistí přijetím. Stejně jako je pro tebe těžké rozluštit klučičí řeč, i on má problém pochopit, co se ti honí hlavou. Udělej jemu (i sobě) laskavost a dej své city najevo!

2. Chce tě jeho kámoš.
Pánové razí heslo ,Holky přicházejí a odcházejí, ale přátelé zůstávají'. Je možné, že má kámoše, kterému se líbíš, a on si k tobě s ohledem na jeho city nic nedovolí.

3. Jste kamarádi!
Dokážeme jim pořádně zamotat hlavu, proto si cení každé kamarádky - je pro ně totiž klíčem do záhadného světa žen :-). Třeba se bojí, že by vztahem s tebou o tuhle výsadu přišel.

4. Možná už to zkusil...
Dekódovat klučičí mluvu a chování je stejně těžké jako naučit Martina Hranáče zpívat :-). Třeba už ti něco naznačil nebo se pokusil zeptat a ty jsi to přehlédla. Zkus být příště pozornější a víc vnímat, co říká.

5. Má strach z výsměchu.
Obrana kluků je dělat si srandičky. Až jeho kámoši zjistí, že se mu líbíš, stopro si z něj začnou střílet, proto se bude snažit skrýt své city. Pamatuj - s tebou to nemá nic společného!

6. Zkus se zeptat ty!
Samozřejmě je mnohem jednodušší být tázána, než se sama zeptat, viď? Tak na co čekáš? Zkus vzít osud do svých rukou!

7. Nemiluje tě :-(.
Bohužel, i taková varianta je možná... Stejně tak, jak ho ty zbožňuješ, on k tobě necítí lautr nic. Trouba jeden :-)!

8. Má pořád v hlavě svoji ex.
Zjisti si, jak na tom byl se vztahy před tebou. Pokud mu jeho bývalka dávala sodu, není divu, že se do dalších vztahů nehrne. Dej mu čas...

9. Neví, jak na to.
"Holky, dejte nám šanci! Bohužel neexistuje žádný kurz, kde by nám poradili, jak vás sbalit!"
Co říkají versus co tím myslí!
Máš občas pocit, že kluci mluví jinou řečí, a marně pátráš po tom, co se jim honí hlavou? Pomůžeme ti tuhle záhadu hlavolamu aspoň zčásti rozluštit!
"Jsme jen dobří kámoši."
Pokud tohle říká o své nejlepší kamarádce, nepanikař. Pravděpodobně jsou fakt "jen" nejlepší kámoši a ona nemá v plánu tě ohrožovat. Každopádně jestli tohle tvrdí pokaždé, když ho načapáš, jak jí smolí smsku (což je 3x denně), buď na pozoru a nenech se jen tak uchlácholit!

"Nechtěl jsem ti ublížit."
Je hezké, že myslí na tvoje dobro, ale pravým důvodem, proč ti neřekl o schůzce s expřítelkyní, je to, že si nechtěl dělat problémy. Kluci udělají vše pro svůj klidný život. Dokud ho nenachytáš, nepřizná se. Až se tak stane, použije prostě větu Nechtěl jsem ti ublížit. Tak na něj nebuď přísná, pokud se to nestane opakovaně.

"Nebudu se zlobit, když nepřijdeš."
Kecá, kecá, kecá! Říká to jen proto, že nechce ukázat pravé city a potřebuje mít zadní vrátka. Ve skrytu duše doufá, že přijdeš, ale nemá odvahu ti to říct. Vlastně je pro něj hrozně důležité, abys přišla, proto na schůzku doraz i přes všechny nesmysly, co říká:-).

"Zapomeň na to."
Představ si situaci: máte rande, bavíte se a je vám spolu skvěle. Konverzace se začne točit kolem vašeho vztahu a on zničehonic zamumlá nějakou poznámku. Když ho poprosíš, aby to zopakoval, řekne jen Zapomeň na to. Asi ti chtěl říct něco důležitého, co není schopen povědět jen tak do očí, ale už nenašel odvahu to zopakovat. A věř, že to má v hlavě!

"Nic to neznamenalo."
Pokud se hovorům o jeho bývalé holce vyhýbá tímto způsobem, nevědomky naznačuje, že pro něj vztah s ní znamenal hodně, ale nechce, abys o tom věděla. Snaží se chránit tvoje city. Jestli o tom bude chtít mluvit, začne sám, a až uzná za vhodné.
Dáváš svoji lásku tomu pravému?
Rozhodla ses s tím pohledným klukem trávit volný čas? Tak do toho, ale platí víc než kdy jindy osvědčené: důvěřuj, ale prověřuj.
1. Čte rád?
Nečekej, že ti u táboráku bude citovat z Evžena Oněgina, ale přehled by mít měl. Co s klukem, který přečte stěží fotbalové výsledky na poslední stránce novin?

2. Kromě skutečnosti, že si právě teď oba připadáte děsně zamilovaní, máte ještě aspoň něco společného?

Jestli váš vztah spočívá na tvém obdivu jeho dokonalosti, úžasnosti a hry svalů, dlouho to nevydrží. Zkus se zamyslet nad jeho osobností, způsobem života, inteligencí... A buď k sobě upřímná - přitahuje tě ještě?

3. Televizní taktika.

Jestliže ti vnutí pokračování South Parku v době, kdy by ses nejradši dívala na Ally McBealovou, za pár měsíců ti bude diktovat i co si máš dát k večeři a jakou pastou si čistit zuby. Chceš mít život na povel?

4. Zajímá se o tvoje pocity a nálady?

Jestliže ti jednou řekne: "Proč si nečešeš vlasy stejně jako Andrea? Je to tak sexy, rozhodně víc než tvůj rozcuch...," najdi si někoho, kdo tě nebude kritizovat kvůli maličkostem a přirovnávat tě k největší sexbombě ve městě. Sama jsi přece krásná dost a nemístnou kritiku nemáš zapotřebí!
Čerstvě zamilovaná rebelka?

1. Až ti bude pod psa, vezmi fotoalbum a prohrábni se fotkami. Určitě najdeš nějakou, na které jsi šťastná, kupříkladu s nejlepší kámoškou nebo se psem (nebo jiným mazlíčkem:-)). Vezmi pár ,šťastných" fotek a pověs si je do pokoje. Až se na ně podíváš, řekni si: ,Teď je mi sice děsně, ale tyhle chvíle zas přijdou. Už se těším!"
2. Pokud se ti chce brečet, breč. Ale nenuť to ze sebe a neříkej si pořád, jak jsi na tom příšerně. Jo, není ti nejlíp, ale uvědom si, kolik lidí tě má rádo. Je jich dost!
3. Kup si něco pěkného. Třeba oblečení, ale spíš nějakého plyšáka, knížku, kytku, kryt na mobil, cédéčko tvého oblíbence nebo třeba jen šíleně barevnou propisku. A co takhle úplně nový ... A klidně potěš něčím hezkým i své přátele!
4. Jestli tvůj smutek už přerůstá v depresi a ty se o sebe přestáváš zajímat, brečíš 20x za den a o nic se nezajímáš, je to vážnější. Neboj se o tom mluvit. Dej řeč s kámoškou nebo pokecej na chatu, někdo tě určitě pochopí a povzbudí.
Každý den je kouzelný
Každý den v týdnu má svůj mystický význam. Načasuj si tedy rande nebo kouzlení na ten správný okamžik a buď v souladu se svým osudem...

pondělí
je pod vládou Měsíce

Den jako stvořený pro nějaké to kouzlo nebo ,proklepnutí" tvé duševní šikovnosti. Pokud máš pocit, že zrovna teď potřebuješ relax, užij si ho, protože dnes si odpočineš ze všech dnů nejlépe

úterý
je pod vládou Marsu

Tenhle den si žádá rebelskou akci. Sbíráš odvahu na oslovení své tajné lásky? Udělej to dnes! Mars ti dodá potřebnou kuráž jít do toho a uvést jakékoliv záležitosti do pohybu. Nemáš se čeho bát!

středa
je pod vládou Merkuru

Potřebuješ inspiraci nebo řešíš důležité rozhodnutí? Merkur ti pomůže k jasnému a moudrému myšlení. Neboj se zapojit fantazii a být kreativní. Nemůžeš nic zkazit.

čtvrtek
je pod vládou Jupitera

Skvělý den pro trochu risku. K tomu patří porce štěstí a Jupiter je šťastná planeta! ,Vybal" prosbu na rodiče nebo jim prozraď nepříjemnost, která by se stejně provalila.

pátek
je pod vládou Venuše

Už tušíš, jaká kouzla tahle planetka skrývá? Správně - nosí lásku a přátelství stejně jako páteční den. Naplánuj si rande nebo se věnuj hýčkání svého těla a duše. A nejlépe obojí:-)!

sobota
je pod vládou Saturnu

První víkendový den by ti měl pomoci vytřídit a zdolat všechny trable, které tě poslední dobou trápí. Budeš také nebojácněji čelit všem splínům, které na tebe případně padnou.

neděle
je pod vládou Slunce

A stejně tak ,prosvícený" by měl být tvůj den. Nerozmýšlej se udělat nějaký ten dobrý skutek, projev lásku nebo poděkuj tomu, kdo si to zaslouží. Taková tvoje soukromá ,nedělní bohoslužba":-)...

Kdy máš klukovi říct , že ho miluješ

25. července 2009 v 15:43 | ANE-JUR |  Zajímavosti
Ach, ta láska...
Tvůj kluk je tak skvělý - pořád tě něčím překvapuje a vždycky tě umí rozesmát. Kolikrát se ti stane, že se na něj zadíváš a najednou máš pocit, že už déle nevydržíš tak silný proud emocí, který tě zaplavuje. Už už máš na jazyku ta dvě slovíčka, ale v posledním okamžiku se zalekneš a nevydáš ze sebe ani hlásku. Chceš mu to tolik říct, ale strach je silnější. Napadne tě, že by to měl být on, kdo tuhle větu vysloví první. Omyl!!! Taková věc nikde není psána, a i kdyby byla... Proč by ses měla stydět za svoje city, když jsou upřímné?

Proč řekni to, protože to tak cítíš...
Vzpomeň si, kolikrát jsi sama vypustila z pusy něco, co tě pak mrzelo. Občas bychom proto měli hodně zvažovat, kdy (a jestli vůbec) něco vyslovit. A větička ,miluji tě" určitě patří do téhle ,rizikové" skupiny. V duchu sis tu situaci už přehrávala tisíckrát: Dlouze se na tebe zadívá, řekne, že tě miluje, a následuje vášnivý polibek. Na každém rande jsi jak na jehlách, čekáš, kdy to přijde..., ale pořád nic. Všechno je fajn, je vám spolu báječně, ale něco ti chybí - vyslovení toho, co mezi vámi opravdu je. Už začínáš dokonce pochybovat o tom, jestli tě vážně miluje. Ať už má důvod k tomu, že ti to ještě neřekl, jakýkoliv (možná to ani nepovažuje za důležité, kluci jsou spíš muži činu než slova:-)), máš jen dvě možnosti - buď ten přetlak v sobě zadusíš (ale hrozí, že exploduješ:-)), nebo mu to řekneš sama. Jestli z jeho strany cítíš upřímnou lásku, není důvod, proč by ses té chvíle měla bát. Možná ho zamrzí, že to nevyslovil první.

Kdy počkej na tu správnou chvíli
I když ti jde samou láskou hlava kolem a doba, kterou netrávíš s ním, se ti zdá nekonečná, ještě se nedá říct, že ho opravdu miluješ, pokud spolu chodíte jen krátkou dobu. Určitě se ti chce namítnout, že váš vztah je tutovka: ,Je to určitě ten pravý, je úplně jiný než ostatní!" To je v pořádku, kdyby sis hned na začátku říkala opak, asi by to nebylo úplně normální:-). Než mu ale řekneš, že ho miluješ, měla bys vědět, jestli je vám spolu dobře i tehdy, kdy nejde jen o zábavu, ale je potřeba řešit nějaký problém. Teprve ve chvíli, kdy budeš znát jeho chyby i nedostatky a budeš přesvědčená, že i takového ho máš ráda, přišla ta pravá chvíle, kdy mu to říct. Určitě jste si spolu už šeptali spoustu krásných slovíček, takže moc dobře víš, jak na ně reagoval. Jestli se tetelil radostí, když jsi mu řekla, jak je ti s ním fajn, můžeš si být jistá, že je připraven slyšet i vyznání těžšího kalibru :-).

10.Lží , které můžete říct svému klukovi

25. července 2009 v 15:41 | ANE-JUR |  Zajímavosti
1 "Nemám ráda namakané svalovce. Moc jim záleží na vzhledu."
Proč zalhat: Když bude vědět, že ti jeho vychrtlý hrudník a ruce jak tyčky nevadí, přestane se konečně stydět shodit před tebou tričko. A nebude žárlit, když se o přestávce zapovídáš s největším školní korbou.

2 "V basketu jsi třída. Hrál jsi profesionálně?"
Proč zalhat: Mírné přifouknutí jeho ega nenapáchá žádnou škodu, naopak. Koho by netěšily lichotky? I když víš, že vždycky hrál jen za školní tým, po tvé pochvale se bude cítit jako velká hvězda NBA.

3 "Můj bývalý kluk líbal jako uslintaný pes."
Proč zalhat: Tuhle lež použij, když je to tvůj současný přítel, kdo u líbání produkuje neuvěřitelné množství slin. Vyděsí ho představa, že bys v budoucnu mohla pomluvit jeho líbací techniku a začne se snažit, aby tě příště líbal jako samotný bůh lásky.

4 "Jestli se mi líbí Tomáš? Vůbec není můj typ!"
Proč zalhat: I když váš společný kámoš vypadá jako věrná kopie Orlanda Blooma, rozhodně zapírej, že se ti z něj podlamují kolena. Mohl by začít žárlit a dělat ti scény, kdykoli se Tomáš zjeví ve vašem okolí.

5 "Jsem ráda, že máš tolik kamarádek, se kterými si rozumíš."
Proč zalhat: Samozřejmě máš vztek, když se kolem něj motají jiné holky, se kterými tráví čas, místo aby byl s tebou. Jenže když mu to dáš najevo, v jeho očích se změníš v žárlivku. Tvař se, že ti jeho přátelé nevadí, a uvidíš, že mu najednou začneš chybět:-).

6 "Hahahaha! Jsi vtipnější než Jirka Mádl!"
Proč zalhat: Srovnáním se svým oblíbencem mu napumpuješ sebevědomí k prasknutí a docílíš toho, že se bude moct přetrhnout, aby byl v tvých očích ten nejvtipnější, nejdokonalejší, nejúžasnější... A pozornosti není nikdy dost, co říkáš?

7 "Moji rodiče si myslí, že jsi fajn sympaťák."
Proč zalhat: V přítomnosti tvých rodičů až doteď rudnul a sotva ze sebe vykoktal pozdrav. Když použiješ rafinované lži, uvolní se a tví rodiče budou konečně moct zjistit, že je opravdu fajn kluk (až na ty příšerné vytahané skejťácké kalhoty:-)).

8 "Dneska jsi tu za největšího borce!"
Proč zalhat: Tuhle větu prones, když se na večírku nečekaně potkáte s tvým bývalým, který na tvého kluka hází nepřátelské pohledy. Dokud nepovzbudíš jeho mužské ego, bude se cítit nejistě a s tvým ex se bude v duchu pořád srovnávat.

9 "Tvoje mladší ségra je fakt roztomilá."
Proč zalhat: Přestože je to protivný, rozmazlený spratek, který ti dělá jen samé naschvály, on v ní nejspíš vidí malou princeznu, nad kterou drží coby velký bratr ochrannou ruku. kodí

10 "Píšu do školy esej na téma, jak se Orlando Bloom ztotožňuje se svou filmovou postavou."
Proč zalhat: Přece ho nebudeš nervovat přiznáním, že si nový film Orlanda Blooma pouštíš pořád dokola kvůli jeho úžasně sexy vzhledu. To, že se ti o jeho rošťáckém úsměvu v noci zdá, tvůj kluk vědět nemusí.

Jak si přičarovat lásku?

25. července 2009 v 15:40 | ANE-JUR |  Jak na to?!


Máš pocit, že se ti láska vyhýbá velkým obloukem? Už jsi dlouho sama, ten pravý je v nedohlednu a ty toužíš konečně poznat pravou lásku s velkým L? Anebo jsi zaláskovaná do kluka, co tě zná, ale on o tvé lásce neví? Tak či onak, na nic nečekej a LÁSKU si prostě přičaruj! Tohle je pro tebe jako stvořené.Kouzla, která fungují


Poodhal roušku přítomnosti i budoucnosti. Připrav si červené svíčky, sušenou levanduli, růže, bublifuk, pramínek vlasů, bílý papír a v neposlední řadě i odhodlání. A teď můžeš začít čarovat.

Chceš vidět tvář toho pravého?


Je spousta možností, jak to uskutečnit. Ale záleží na tvé odvaze a talentu ke kouzlení. Vyzkoušej třeba zrcadlové kouzlo. O půlnoci zapal červenou nebo růžovou svíčku, postav se s ní před zrcadlo a opakuj, že chceš znát tvář svého vyvoleného. Pokud je tvá touha poznání silná, měl by se nad tvým ramenem objevit obrys tváře kluka, který je ti souzený.

Méně odvážné "čarodějky" mohou vyzkoušet třeba tzv. levandulové kouzlo.
Vezmi voňavou sušenou levanduli, naplň jí plátěný, ručně ušitý sáček a ten si dej před spaním pod polštář. Zdát se ti bude o tvém vysněném nebo vyvoleném.

Poselství duší


Už svého vyvoleného znáš? Tak neváhej a uskutečni toto malé kouzlo. Ve svém pokojíčku si večer zhasni a posaď se na zem. Uvolni se, devětkrát se hluboce nadechni a vydechni. Mysli na detaily, které se ti na něm vybaví a které máš na něm nejraději… Rozsviť, napiš o svém vyvoleném krátkou básničku a nauč se jí nazpaměť. Až ho příště uvidíš, dlóóuze se na něj podívej a v duchu básničku přeříkej. Výsledek? Určitě pozná, že jsi pro něj ta pravá.

Vášnivé polibky


Sníš o nějakém konkrétním klukovi, jak se s ním vášnivě líbáš? Tak teď zbystři! Namaluj si rty svou oblíbenou rtěnkou a obtiskni je na bílý papír. Zapal červenou svíčku a nad ní papír spal. Mysli přitom jen na něj a několikrát opakuj: "Polib mě, až se uvidíme. Polib mě,…(jeho jméno)." V brzké době se s ním budeš vášnivě líbat!

Chci jenom jeho


Jak získat toho, o kom tolik sníš? Připrav si bílou a červenou růži, papír, pramínek svých vlasů a růžovou stužku. Na papírek napiš, jaký je tvůj vysněný kluk, papír stoč do roličky a kolem ní omotej pramínek vlasů. Růže rozřízni napůl, přilož k sobě polovinu červené a bílé růže, svitek papíru vlož doprostřed. Svaž růžovou stuhou, každou růži polib a polož do plynoucí vody - řeky, potoka… Zbylé dvě poloviny růží zakopej do země a popros bohyni lásky Venuši o vyslyšení. Brzy půjdeš se svým vysněným na první super romantické rande!

Bublinkový vzkaz


Co to znamená? Jdi do parku nebo do lesa prozatím jen s bublifukem - směšná představa, viď? Nevadí, zkus to! Foukni do bublifuku a k odlétajícím bublinám řekni následující zaříkávadlo. "Bublino leť na jih a sever, leť na východ a západ, přiveď mi jediného, ze všech nejlepších." Fantastický kluk bude zanedlouho u tebe!

Zamilovaný uzlíček


Už se s ním kamarádíš, ale zatím mezi vámi nepřeskočila žádná jiskra? Vídáte se často? To je dobře. Nenápadně mu seber několik vlasů z mikiny, trička nebo bundy… Doma je svaž do uzlíčku se svým pramínkem vlasů a vyčkej na noc, kdy bude měsíc v úplňku. Potom přesně o půlnoci vaše vlasy nech odvát větrem. Po tomto čarovném kouzlu vás nic nerozdělí!

Vůně lásky


Před dalším setkáním s ním si z červeného papíru vystřihni malé srdíčko. Nastříkej na něj trošku tvého parfému, namaluj si pusu rtěnkou a papírové srdíčko polib. Až ho příště uvidíš, strč mu své papírové poselství lásky tajně do kapsy, tašky, do batohu… Tu vůni a tebe už nedostane z hlavy, tím si buď jistá!

Srdíčková záře


S uzlíčkem vlasů nebo vůní lásky to nevyšlo? Tak si z čajových svíček vytvoř tvar srdce (nejlépe venku nebo na nehořlavém povrchu). Doprostřed srdce polož svoji a jeho fotku tak, aby se vaše obličeje dotýkaly. Libovolnou svíčku ze srdíčka sfoukni a okraje fotek pak zapečeť voskem z této svíčky. Vaše fotky se spojily a takhle spojíš i svého kluka a sebe napořád. Ovšem jen když o to budeš doopravdy stát!

Mince magická


A ještě jedno kouzlo. Vezmi si látkový kapesník a zabal do něj následující věci: Pět mincí jakékoli hodnoty, malinko soli a špetku pepře. Ale hlavní ingrediencí v tomto balíčku bude jakákoli věc, kterou MÁŠ OD NĚJ, nebo něco, co ti ho připomíná.
Pak jdi na místo, které pro vás má nějaký zvláštní nebo mimořádný význam - oblíbená lavička, školní hřiště, park…čarovný balíček zahrabej do země devadesát devět kroků od toho místa. Teď budete nadlouho spojeni jeden s druhým!

Tajemství vizualizace


Tak holky do toho! Čarujte, přejte si… ale nezapomínejte, že i myšlenky jsou velice mocné a dokážou do života přinést vše, co si přejete.
Někdy postačí, když si budeš intenzivně přát, aby do tvého života vstoupila láska. Představuj si silně chvíle s milovaným člověkem, sni o tom, co bys s dotyčným chtěla zažít a pevně věř, že k tomu v brzké době dojde.
Když si totiž něco opravdu hóóódně moc přeješ, splní se to! A to nejen v čase vánočním!

A kudy vede tvoje cesta za láskou? Je jednoduchá, má nepřekonatelné překážky, anebo budeš čarovat? Pokud si své krůčky za láskou, ať už trošku bolely nebo byly zábavné, nechceš nechat jen pro sebe, tak se svěř Sweetu. Tvé příběhy ponaučí a třeba i pobaví další kámošky.

10.Důvodů pro lásku

25. července 2009 v 15:39 | ANE-JUR |  Zajímavosti
Napínavé hledání prince snů tě ještě nebaví natolik,aby se z flirtování stal tvůj oblíbený koníček?Tady je seznam nejlepších důvodů,proč se do nějakého kluka zamilovat:

1 Láska posílí sebevědomí,které se zvedne od nula výš a působí lépe než jakákoli zkrášlovací kúra.
2 S vysněným princem po boku skončí každý film happy-endem.
3 Diety vůbec nejsou důležité,protože rozrušením a štěstím beztak nemůžeš jíst.
4 Milý kluk vnese světlo do každého pošmourného,deštivého dne.
5 Konečně máš někoho,kdo ti opraví kolo a tváří se u toho navíc blaženě,jako bys mu dala cédéčko jeho oblíbené skupiny.
6 Poprvé jdeš ráda do školy,protože se s nim sejdeš o přestávce.
7 Rodiče tě chválí,že jsi kidná a milá.
8 Když se chceš pomazlit,nepotřebuješ už k tomu svého ošoupaného plyšového medvídka.
9 Doba.kdy jsi zbožně zírala na plakáty s filmovými hvězdami,je už konečně za tebou.
10 Dokonce i nepříjemné povinnosti doma,například psaní úkolů,vyklízení myčky,pověšení prádla a žehlení,jsou hotové raz dva,protože pak budeš mít dost času pro toho nejlepšího kluka na světě.
Myšlenky , které ti otevírají lásku

25. července 2009 v 15:38 | ANE-JUR |  Zajímavosti
"Přistihla jsem svého kluka, jak se vesele baví s jinýma. Hledá si lepší holku?"
Proč si to myslíš:

Chodíš s úžasným klukem, ale stále pochybuješ, jestli jsi pro něj dost dobrá. To, že se podívá na jinou holku, tvé obavy ještě zvyšuje. Co když tě opustí kvůli té dlouhonohé barbie?
Znič černé myšlenky:
Všichni jsme geneticky naprogramovaní tak, že se zvědavě rozhlížíme kolem sebe. Všichni - i tvůj kluk. Miluje tě, proto chodí s tebou, a ne s blondýnkou odvedle. A jen tak mezi námi - neříkej, že ses s kámoškou nikdy neohlédla za pekelně sexy klukem:-)!
"Můj poslední kluk mi dal kopačky. Určitě mě nechá i současný přítel!"
Proč si to myslíš:

Expřítel tě opustil a ty jsi vinu z rozchodu vzala automaticky na sebe. Přece když Marek usoudil, že pro něj nejsi dost dobrá, proč by si to neměl myslet taky Petr? Je to úplně jasné...
Znič černé myšlenky:
Ne všechny vztahy klapou. Kdyby to tak bylo, vdala by ses za kluka, od kterého jsi dostala první pusu. Nenech se zlomit tím, že jeden vztah nevyšel. Naopak, využij minulost ve svůj prospěch a se svým současným miláčkem se pokus vyvarovat chyb z předchozího vztahu.
"Líbám jako totální amatérka!"
Proč si to myslíš:

Při pohledu na dokonalé polibky v romantických komediích není těžké upadnout do depky, že nikdy nebudeš líbat jako vášnivá Catherine Zeta Jones svého bojovného Zorra.
Znič černé myšlenky:
Klíč k dobrému polibku spočívá v sebevědomí. Buď v pohodě a uvědom si, že tvůj klučičí protějšek líbání pravděpodobně prožívá úplně stejně a stresuje se, jestli něco nepokazí. Přestaň pochybovat a jdi do toho - líbat se naučíš jedině důkladnou praxí:-)!

"Vsadím se, že stále miluje svou bývalku!"
Proč si to myslíš:
Neustále ti říká, že jsi první, do které se bláznivě zamiloval a že nic podobného ještě nezažil. O jeho ex-přítelkyni ale všichni tvrdí, že byla holka jeho snů. Jsi teda pouze její náhradnice?
Znič černé myšlenky:
Předtím, než se začneš nesmyslně srovnávat s jeho ex, odpověz si na dvě otázky: Mluví o své bývalé holce jako o své životní lásce? Nutíš ho, aby s tebou chodil? Říkáš dvakrát NE? Tak vidíš, miluje tebe! A proč taky ne? Vždyť jsi úžasná:-). Žijte tady a teď, minulost je pasé.

"Když jsou nablízku jeho kamarádi, vůbec si mě nevšímá. Stydí se snad za mě?"
Proč si to myslíš:

O samotě si šeptáte něžná slovíčka a vyznání, držíte se za ruce... Ale jakmile se objeví jeho kámoši, pustí tě, jako by dostal ránu elektrickým proudem. Musí se za tebe hrozně stydět!
Znič černé myšlenky:
Tvůj kluk se bojí, že kdyby před kamarády projevil sebemenší náznak něžnosti, jeho image cool týpka by vzala za své. Vůbec si jeho divné změny nálad neber k srdci a s bandou jeho kámošů se snaž sblížit. Až tvůj kluk uvidí, že tě jeho parta uznává, zahrne tě pozorností.


Jak poznáš , že jsi se zamilovala?

25. července 2009 v 15:37 | ANE-JUR |  Jak na to?!
Nedávno jsi potkala kluka, na kterého teď pořád myslíš, a představuješ si, jaké by to bylo, kdybyste spolu začali chodit... Myslíš, že je to láska a že jsi konečně doopravdy zamilovaná? Pak mrkni na náš seznam, a budeš mít hned jasno!
Jestli na tebe sedí aspoň dva výroky, pak si můžeš být jistá, že svého prince fakt miluješ!
Zamilovaná jsi, když...
 • Myslíš na něj ve dne v noci
 • Jakmile ho potkáš, zrudneš jako rak a nedokážeš ze sebe dostat ani slovo
 • Mobil si s sebou bereš dokonce i na záchod, kdyby ti "náhodou" zavolal
 • Pořád si představuješ, co řekneš, až ho ZASE uvidíš
 • Jakmile se tě lehce dotkne, srdce ti začne bít jako na poplach
 • Najednou se ti líbí kapela, kterou má rád. Přitom ještě nedávno jsi ji nemohla ani vystát
 • "Náhodou" chodíš na místa, kde by ses s ním mohla setkat
 • I když svému spolužákovi se posmíváš kvůli rovnátkům, u něj ti připadají roztomilá a cool!
 • Jenom kvůli němu počkáš na další autobus, abyste jeli do školy spolu
 • Nedokážeš mluvit o ničem jiném než o něm
 • Zkusíš napsat na papír, jak se jeho příjmení hodí k tvému jménu
 • Když ho potkáš ve škole na chodbě, vůbec nevnímáš, co ti říkají tvoje kámošky
 • Několikrát jsi mu napsala nádhernou smsku, ale nakonec jsi ji stejně neodeslala
 • Pro jistotu chodíš všude namalovaná, co kdybys na něj náhodou někde narazila
 • Tvoje kamarádky si z tebe pěkně utahujou, protože máš pořád dobrou náladu a usmíváš se jako měsíček
 • Hrozně by tě zajímalo, jestli se mu líbíš stejně jako on tobě.
 • Dala bys všechno za to, abys s ním mohla strávit celý den
 • Trochu ti vadí, když se baví s nějakou jinou holkou
 • Poslední dobou si pravidelně uklízíš svůj pokojík pro případ, že by se u tebe nečekaně zastavil
 • Vždycky se můžeš potrhat smíchy nad jeho vtipy, i když ostatním vůbec nepřipadají vtipné

16.Způsobů jak mu vyznat lásku

25. července 2009 v 15:37 | ANE-JUR |  Jak na to?!
Vytáhni se
"Sleduj ho, jak hraje fotbal, a hlavně si dej záležet, abys nevypadala jako totálně znuděná roštěnka," radí Rosťa, expert na klučičí myšlení. Jako oddaná obdivovatelka na svého brankáře zapůsobíš!

Zanechávej stopy
Otiskni mu své sladké rtíky na lepicí papírek a vtiskni tajně do učebnice...

Vysílej erotické signály
Psychologové tvrdí: pokud mu chceš něco říct, zkus svá slova vyjádřit myšlenkami. V duchu si opakuj slova, která bys mu ráda sdělila. Jestli je spirituálně aspoň trochu ,vzhůru', ucítí příval tvé energie. Zároveň tě taková akce připraví na následný slovní kontakt.

Nech mu vzkaz -
- srdcové bonbony položené na jeho lavici. Až začne očima pátrat po autorovi, buď blízko!

Vyzkoušej sílu sugesce
"Mluv o věcech, které miluješ, zatímco se dotýkáš jeho paže - uvědomí si význam slova milovat a spojí si je s vámi dvěma," tvrdí hypnotizér a psycholog Martin Skuhrovský.

Dělej to jako kočka
"Kočky jsou od přírody komunikativní a dokáží s lidmi manipulovat - mohou také vysílat toužebné signály plné lásky bez jediného slovíčka," říká Jitka Janešová, specialistka na neverbální komunikaci. "Sleduj, jak se kočce rozšíří zorničky, když tě vidí. Dává ti tím najevo, že jsi její milovaná panička..., nebo aspoň, že stojíš blízko lákavé konzervy s tuňákem:)."

"Kluci milují lichotky,"

odhazuje ostych Rosťa. "Ale spíš než ,mám tě ráda' nebo ,miluju tě' nám uvádějte konkrétní příklady. Myslím tím třeba ,s tebou je fakt sradna' nebo ,tobě to pálí' apod." My jen dodáváme: nepouštěj uzdu své fantazii, když má tvůj kluk okolo svoje kámoše.

Nech ho vyhrát
V hádce, v boji, v kartách, v čemkoli. Pro jednou se to nezblázní:-). Každýmu týpkovi to udělá dobře.

Buď pozitivní!
Nikdo nemá rád negativistky, co pořád proti někomu brojí. Nikdo tě nenavádí, abys jako slípka svého milovaného neustále hlasitě obdivovala, ale jednou za čas před svým čahounem prohodit ,mám ráda vysoký chlapy' vůbec nezaškodí:-)... Když se tvůj kluk cítí viditelně hrozně, zahraj si na utěšitelku a povzbuď ho!

Nech se unášet
Muckáte se v parku jako o život a tebe píchá tráva? Rozhodně si nestěžuj, zabiješ tak krásnou náladu...

Neschovávej svoje city za sexuální chtíč
Kluci poznají rozdíl mezi fyzickým sváděním a zamilovaným flirtováním. Neustálé dotýkání a ohmatávání okolních borců, soustavně vypadávající ňadra a tanga deroucí se bez námahy z kalhot ven mohou (překvapivě) vyvolat dojem, že jediné, o co ti jde, je pořádný zápas v posteli. Nemůžeš se pak divit, že se romantická procházka jarní nocí nekoná...

Daruj mu autíčko
Nejlíp angličáka. Uvidíš, čeho se dočkáš. Pokud máš pocit, že minifáro není to pravé ořechové, zkus to s jiným dárečkem - vypáleným CD, lístkem do kina.

Posuň vaše souznění dál
Opři se čelem o jeho čelo. Je to známka nejvyšší důvěry, porozumění a intimity. Jen ať to moc nebolí:-).

Podělte se jako bratr s bratrem!
Jak jinak si dokázat vzájemnou náklonnost, než tak, že se s ním láskyplně podělíš o oblíbený zmrzlinový pohár nebo koktejl:)?

Měj se ráda
a tvé pozitivní vibrace ho brzy polapí. Nejdůležitější flirtovací pravidlo je, být sama se sebou spokojena - a tím pádem způsobit, že i tvůj protějšek se bude cítit jako KingKong.

Až se příště
budete držet za ruku a koukat na západ slunce, propleť jeho prsty se svými. Taková houska poskytne vašim rukám maximální kontakt. Navíc je to hooodně potvrzující gesto, že mezi vámi je něco hlubšího:-).

Co znamenají přezdívky v lásce

25. července 2009 v 15:36 | ANE-JUR |  Zajímavosti

Tvůj kluk je pro tebe :

Méďa,medvídek,meďulka :

Jak ho vidíš : Medvěd je silný,ale může být i trochu nemotorný a bručivý.Zároven je ale roztomilý a mazlivý.To jsou všechno vlastnosti,které tvůj přítel podle tvého názoru má.

Zlatíčko :

Jak ho vidíš : Je pro tebe něčím výjimečným.

Zajíček :

Jak ho vidíš : Přijde ti hrozně roztomilý a nejraději by ses s ním stále mazlila.

Ježek,ježeček :

Jak ho vidíš : Tvůj přítel ti sice přijde moc milý,ale víš, že někdy dokáže být i pěkně nepříjemný,pichlavý a svéhlavý.

Miláček

Jak ho vidíš : Je pro tebe vším.Když na něj pomyslíš,zahřeje tě to u srdíčka.

Srdíčko

Jak ho vidíš : Máš dojem,že se k tobě skvěle hodí,stojíš při něm a velmi si ho vážíš.

Slaďoušek

Jak ho vidíš : Cítíš,že je ti s ním dobře a že je ti věrný.

Tygr

Jak ho vidíš : Je podle tebe sexy,žhavý a mnohdy nevypočitatelný-a to se ti líbí.

Ty jsi pro svého kluka :

Láska,miláček :

Jak tě vidí : Považuje tě za vzácnou bytost.

Andílek :

Jak tě vidí : Pro něj si prostě to nejlepší.

Srdíčko

Jak tě vidí : Když ti dává takové jméno,neříká ti tím jen,že tě miluje, ale taky to tak opravdu je .

Zlato,zlatičko

Jak tě vidí: Přijdeš mu k nakousnutí

Moje malá,maličká

Jak tě vidí : Jsi pro něj dívka,na kterou musí dávat pozor,musí ji chránit.

Myška,myšička

Jak tě vidí : Jsi pro něj něžná,jemná a stydlivá bytost.

Princezna

Jak tě vidí : Jsi pro něj něčím jedinečným.

10.Pravidel jak si udržet jeho lásku

25. července 2009 v 15:34 | ANE-JUR |  Jak na to?!
Potkala jste konečně toho, kdo se zdá být "pan Pravý"? Chcete zamilovaný románek přetvořit v dlouhodobý vztah? A nechcete přitom šlápnout vedle? Zkuste použít několik spolehlivých pravidel, která jsou univerzálně platná pro každý začínající vztah.
PRAVIDLO 1 - ZAMĚSTNEJTE JEHO FANTAZII

V některých věcech si prostě příroda vždy prosadí svou. Touha lovit a dobývat je pevně vrytá do genů každého muže kdekoli na světě. Oni si potřebují vše těžce vydobýt. Probuďte proto jeho zvědavost a touhu objevovat. Pokud jde o oblečení, na první schůzce rozhodně vsaďte na jemnou hru náznaků a pořádně zaměstnejte jeho fantazii. Na minisukně končící pár milimetrů pod půlkami a vypasovaná trička s odhalujícím výstřihem rovnou zapomeňte. Jakoby náhodou rozepnutý knoflík svetříku nebo vykukující ramínko spodního prádla jsou přesně tou strategií, která na ně platí. Nevíte jak na to? Často stačí maličkost, abyste se dostala na správnou cestu. Objevte kouzlo roláku bez rukávů. Tento důmyslný kousek vašeho šatníku mu umožní obdivovat vaše nahé paže, ale zahalení až ke krku vybičuje jeho představivost. Nehledě na to, že ten kousek oblečení krásně tvaruje postavu. Zaháčkovat muže do delšího vztahu znamená odradit lovce trofejí. Místo ve vztahu má jen ten, kdo se chce dostat dál než jen do vaší ložnice.


PRAVIDLO 2 - ZÁHADNÁ, NEDOBYTNÁ KRÁSKA

Na prvních schůzkách detaily ze svého života spíše šetřete. Méně mluvte a více naslouchejte. I když je to někdy velmi těžké, zkuste si ze začátku udržovat jistý odstup (i kdybyste se na něj nejradši vrhla hned a tam). Umožněte mu jen letmé dotyky. Svádějte gesty, pohledy i stylem účesu. Rozvolněný uzel, ze kterého vám tu a tam vypadne pramínek vlasů a vy si s ním ledabyle začnete pohrávat, je perfektní způsob, jak rozproudit jeho fantazii. Pozor na délku pohledu. I dlouhý pohled má svůj časový limit. Cítíte, že se vám hrne krev do tváří? Na chvilku sklopte oči a jakmile se po pár vteřinách zklidníte, zvedněte opět hlavu a věnujte mu přímý pohled rovnou do jeho nitra. Tomu stěží odolá.


PRAVIDLO 3 - BUĎTE PRO NĚJ NEDOSAŽITELNÁ

Buďte neustále o krok napřed. Mějte situaci pod kontrolou. To znamená, že se nebudete projevovat jako zamilovaná patnáctka. Zbožné pohledy a hltání každého jím vysloveného slova mu dají najevo vaši odevzdanost, a on tak získá vše bez boje. Nedovolte, aby si byl vaším zájmem jistý hned od začátku. Rozhovor veďte klidně a bez zbytečně nadsazených emocí. Dobře zvažte, co mu chcete o své osobě sdělit. Nevysypte na něj veškeré podrobnosti o své rodině. Pokud jde o plánování dalších schůzek, odolejte a zkuste i zde tak trochu mlžit. Rozhodně nevykřikujte, že se s ním sejdete kdykoli a kdekoli ještě dříve, než dokončí otázku. Řekněte, že si projdete diář a dáte mu vědět. Bude jako na trní, a to je přesně to, co potřebujete. Zkuste také nereagovat bleskově na jeho SMS a nezvedat telefon ve chvíli, kdy se rozsvítí displej s jeho jménem. Jestli jste si opravdu jistá tím, že o vás bojuje, klidně na jeho návrh termínu další schůzky namítněte, že už tam něco důležitého máte. Jestli mu o vás jde, počká jakkoli dlouho. Vy přitom ukážete, že máte svůj život, který se najednou nerozsype, protože do něj vstoupil on.


PRAVIDLO 4 - VNÍMAVÁ POSLUCHAČKA

Oduševnělá, sebevědomá žena nevede na prvních schůzkách nepřetržitý monolog, jehož ústředním tématem je ona sama. On by byl nakonec nejspíš znuděný a dost pravděpodobně byste ho od dalšího rande odradila. Není nutné, abyste na všechno hned měla odpověď. Nepřerušujte ho, neskákejte mu do řeči a dejte najevo, že vás opravdu zajímá, co vám říká. Muže nezaujmete dokazováním toho, že jste zbaštila všechnu moudrost světa.
Nesnažte se být zajímavá za každou cenu. Jestli to má být skutečný vztah, nechte mu prostor pro přemýšlení o vás. Fotky vaší rodiny, bratranců, sestřenic, kamarádek, psů a papoušků nechte klidně v krabici ve skříni. Pokud budete start tohoto vztahu mít ve vlastní režii, bude na ně ještě času dost. Nezapomeňte, že fotka vašeho bývalého již nemá v peněžence co dělat. Nemějte obavy vyjadřovat svůj názor na věc i ve chvíli, kdy jeho vidění světa se od vašeho trochu liší. Jste přece jedinečná osobnost a chcete, aby to on poznal. Vyjadřujte se jasně, mnohosmyslné náznaky si nechte pro kamarádky. Nemoci, diety a móda nebudou tím nejlepším tématem prvních schůzek.


PRAVIDLO 5 - ŽÁDNÝ SPĚCH

Partnerský vztah není bezhlavý úprk k cíli. Je to běh na dlouhou trať. Vydrží pouze ti nejvytrvalejší. Zdržte se při první návštěvě jeho bytu komentářů na téma pořádek. Ne aby vás napadlo mu tam začít organizovat, plánovat nebo snad dokonce žehlit. Nebyl by nejšťastnější nápad si k němu hned po první společné noci přinést kartáček na zuby, hygienické potřeby, nezbytné plyšáky a záclony do oken. Jediný efekt, který by to mělo, by byl jeho rychlý útěk kamkoli, hlavně od vás. Plány společné dovolené a počtu dětí mají také svůj čas.
Jednou z nejčastěji řešených otázek na první schůzce je, kdy by se mělo odehrát první milování. Zde se nedá obecně doporučovat. Muži fungují převážně pudově, takže jestli z vás bude mít vibrace netrpělivosti po celém těle, je jasné, že bude chtít co nejdříve.
Když už si ale dáváte práci s plánováním nějaké strategie, zkuste své i jeho touze na první schůzce odolat. Pokud jste již překročili hranici letmých dotyků a došlo na vášnivé líbání a bližší tělesný kontakt, pokuste se včas zabrzdit. Vymluvte se, že vás ráno čeká prezentace důležitého projektu nebo časně začínající porada.
Pokud se vášni nedalo odolat a nakonec jste se milovali v jeho bytě, překonejte se a zbytek noci odjeďte strávit k sobě. Jeho touha a zvědavost by teď měly být ještě nažhavenější, proto je dobré svou pozici svůdnice ještě chvíli udržet.


PRAVIDLO 6 - KOUZLO PŘIROZENOSTI

Ve všech ohledech platí, že méně je někdy více. Řeč je o make-upu, oblečení, chování i vyjadřování. Někdy se tolik snažíte zanechat trvalý dojem, že se nakonec veškerá snaha obrátí proti vám. Muži nemají rádi afektované projevy. Buďte pohodová a usměvavá, ale ne vysmátá. Zamyšlená, ale ne tragická. Žádné výbuchy emocí. Není třeba zdůrazňovat, že určitá kultivovanost projevu vypovídá o vaší osobě jako celku. Hysterky zajímají možná tak maximálně Italy. Výrazy "miluju", "nenávidím", "super" si vymažte ze slovníku. I tak se vám může stát, že vypustíte z úst něco, co jste vůbec nechtěla, prostě že dojde k trapnému momentu.
Znáte to, v takovou chvíli, jako by se zastavil čas. Najednou je i vteřina jako věčnost a člověk se chce vytratit někam hluboko pod zemský povrch. To se ale sebevědomé ženě stát nemůže. Ta totiž umí s grácií vybruslit z každé situace. Dlouho nepřemýšlejte, prostě celou situaci odlehčete s humorem sobě vlastním. Smysl pro humor je jednou z nejdůležitějších vlastností, kterou muži na ženách opravdu oceňují. Pokud se umíte zasmát sama sobě, vytvoříte si v jeho očích nezaměnitelné kouzlo osobnosti, které působí jako magnet.


PRAVIDLO 7 - UPŘÍMNOST NADE VŠE

Každá další schůzka je postupně uvolněnější. Odpadají obavy o to, jaký obrázek o sobě vytvoříte, a začnete jeden druhého poznávat z více stran. Maska prvního dojmu se vytrácí a vy začínáte objevovat člověka, který se skrývá za ní. Situace sama většinou navozuje momenty, kdy jeden druhému začínáte sdělovat bližší informace o sobě. Pomalu přichází bod, od kterého byste si měli říci vše, co považujete za nutné tomu druhému sdělit, abyste pak někde v pokročilé fázi vztahu nenarazili na informaci, kterou měl partner už dávno vědět.
Zde přichází prostor i pro témata, jako jsou zdravotní problémy, strachy, osobní zájmy apod. Například informace o tom, že jste alergik. Ta pomůže předejít trapné situaci ve chvíli, kdy pro vás zorganizoval piknik v rozkvetlé přírodě nebo vám přinesl kytici těch nejvoňavějších květů. Měl by vědět i to, jestli se striktně vyhýbáte některým druhům jídla. Když jste zapřisáhlá vegetariánka, nebude vás přece zvát do steak housu. O své osobě si zásadně nic nevymýšlejte. Jestliže máte spolu vydržet, pak by se lži zřejmě jednoho dne dozvěděl. Jestli máte problém s některými jeho projevy nebo způsobem chování, slušně, ale na rovinu mu to sdělte. Upřímnost na začátku vztahu pomůže předejít pozdějším nepříjemným překvapením.


PRAVIDLO 8 - BUĎTE SVÁ

Může to znít jako otřepaná fráze, ale měla byste se řídit především svým vlastním cítěním a intuicí. Zachovejte si svoji jedinečnost.
Proto se do vás zamiloval, a to na vás oceňuje. Vztah dvou lidí není o tom, že se z nich stanou totožné klony, ale že těmi prostory, které zůstávají mezi nimi v podobě osobnostních odlišností, proudí volný vzduch. Jinými slovy - bezhlavá přizpůsobivost vztah dvou lidí dusí. Ale pozor! Střežit si neoblomně své názory a pohled na svět také není ideální. Jestli někde platí, že je třeba nalézt zlatou střední cestu, pak je to právě ve vztahu. Postoj "taková jsem a už se nezměním" je pro vztah jako jed. Má-li k vám mít partner, ale i lidé ve vašem okolí úctu, měla byste mít jasno především sama v sobě. Jste otevřená novým myšlenkám a názorům, v těch svých máte jasno a pokud dospějete k jejich změně, pak se tak stane po zralé úvaze. Je nějaký styl oblékání, který se mu na vás nelíbí? Dává vám najevo, že mu imponuje jiná barva vlasů? Tou nejhorší chybou by bylo zmíněný kus šatníku zahodit a s vlasy běžet do nejbližšího salonu, jen abyste se co nejvíce příblížila jeho ideálu. I tady opět platí, že se do vás zamiloval proto, jaká jste. Můžete si o jeho pohledu promluvit, ale ve vztahu se musíte cítit dobře oba. Posloucháte každý jinou hudbu? To přece není překážka. Stanete-li se bezduchou loutkou přizpůsobující se jeho představám, nemohl by si vás vážit.


PRAVIDLO 9 - DBEJTE O SEBE

Sdílíte spolu konečně jeden byt nebo spolu alespoň pravidelně trávíte určitou část týdne? Vezměte si k srdci jednu zásadu, která je stále velmi nedoceňovaná. Nepřestávejte o sebe dbát a snažit se být pro toho druhého stále atraktivní. Tento postoj je mimo jiné také projevem vzájemné úcty. Možná se v těch vytahaných teplácích, ke kterým máte citový vztah, tričku po vašem bývalém a teplých lyžařských ponožkách cítíte skvěle. Není nutné je hned zahazovat. Určitě se pro ně naskytne příležitost, až budete doma sama. Před partnerem volte jednoduchost, pohodlí, ale také slušivost. Není ani třeba, abyste se snažila vypadat doma jako modelka z titulní strany. Čistota a upravený zevnějšek jsou dvě klíčové zásady. Časem se do společného života začne vkrádat také určitá pohodlnost. Je velmi častým jevem, že ve spokojeném vztahu začne jeden, případně oba, postupně přibírat na váze.
Rozhodně se s tím nespokojte. Pokud jste navštěvovala několikrát v týdnu fitness centrum nebo chodila běhat, nadále v tom pokračujte. Můžete si jít zaběhat nebo zajezdit na inlajnech spolu. Pleťová maska je pak vaše soukromá záležitost a natáčky na hlavě už jsou projevem opravdu pokročilé důvěry ve vztahu.


PRAVIDLO 10 - 3 ZÁKLADNÍ KAMENY VZTAHU

Tolerance, respekt a důvěra. Tyto tři zásady jsou jako klíče, které otevírají bránu k harmonickému společnému životu. Máte odlišné představy o trávení společného volného času? Vy byste šla raději na skleničku do klidné restaurace, zatímco on potřebuje jednou za čas divokou party? Zaveďte ve vztahu umění kompromisu.
Je třeba naučit se respektovat individuální odlišnosti a umět si vyjít vstříc. Jednou se přizpůsobíte vy jemu, příště zase on vašim představám. Jestli on potřebuje k odpočinku partičku přátel, ale vy nejlíp vypnete v horké vaně obklopená jen příjemnou hudbou, řešení je nasnadě. Nemusíte přece trávit veškerý čas spolu. Naučte se fungovat i odděleně. Ale bez následných výčitek. Žárlivé výlevy zahánějí toho druhého spolehlivě na útěk. Důvěra musí být věc absolutně vzájemná, bez ní žádný vztah prostě nemůže fungovat. Občasná nečekaná spontánnost je kořením vztahu. Rozumní jsme většinu svého života. Buďte někdy nespoutaná a bez zábran. Uvidíte, že se mu to bbude líbit. Muži potřebují mít ve své partnerce i kamaráda, se kterým si užijí legraci.

Slunce míchá koktejl smrti

25. července 2009 v 15:30 | ANE-JUR |  Zajímavosti

Slunce míchá koktejl smrti! Počasí se zbláznilo: Včera bylo pekelných 40 °C!

● Záření je tak silné jako nikdy

● Spalující vedra se ještě vrátí

Kdo nemusel, včera raději nevycházel ze stínu. Teploty v celé republice se pohybovaly okolo neuvěřitelných 40 °C ve stínu. Na slunci bylo přes vražedných 50 stupňů. Lidé v dusivém vedru kolabovali přímo na ulicích.
V pražském Klementinu padl teplotní rekord. Při odpoledním měření byla hodnota 34,4 °C z roku 1928 překonána o 0,6 stupně. Rekordní teploty zaznamenali meteorologové na území celé republiky, teploty se v odpoledním pařáku na mnoha místech pohybovaly okolo 40 ºC. Lidé se neochladili ani na horách, i tady panovaly třicítky.
Za tropická horka přitom může africký kontinent. "Horký vzduch k nám kvůli tlakovým výším putuje přímo z Afriky. Proto je u nás o čtyři stupně víc, než by tomu bylo normálně," vysvětlil klimatolog Jan Pretel.
Podoba usmívajícího se sluníčka, jak ho známe z dětských výkresů, je pryč. Pomalu na sebe bere vizáž smrtky. Záchranáři vyjížděli včera k velkému počtu kolapsů způsobených vedry. Středočeští zdravotníci tak vůbec poprvé v terénu použili tzv. hypotermii - tedy rychlé ochlazení pacienta s infarktem pomocí obkladů s ledem a chladivé infuze. Časté jsou nevolnosti, cévní mozkové příhody nebo kolapsové stavy, které souvisejí s nedodržováním pitného režimu.
Podle odborníků ale peklo teprve začíná. "Spalující vedra se letos ještě vrátí," varuje klimatolog Jan Koura. I Česko dusí prudký žár, ozonová vrstva nad střední Evropou je slabší než kdy jindy. Z vesmíru na nás v nebývalé síle dopadá smrtonosné ultrafialové záření. Jeho hodnota je v těchto dnech desetinásobně vyšší, než je obvyklé pro tuto roční dobu. Vědci varují: Osm tisíc let nebylo Slunce tak aktivní, jako je teď! Naše planeta je nyní rozpálená nejvíc za posledních 400 let a vlivem skleníkového efektu se bude ještě víc oteplovat. "Navíc se v horku u země drží nebezpečný ozon, ten může podráždit dýchací cesty a způsobit nepříjemné pálení očí," varuje Koura.
Přesto si dnes malinko oddechneme. Odpolední maxima by měla činit už »jen« 33 stupňů. V dalších dnech se bude postupně ochlazovat až na příjemných 27 stupňů v sobotu a v neděli.

Růžový delfín

25. července 2009 v 15:29 | ANE-JUR |  Zajímavosti
Vyfotil ho kapitán parníku Erik Rue, který delfíny studuje od té doby, co se vyskytli v jezeře Calcasieu, což je poloslané jezero ležící severně od Mexického zálivu na jihozápadě USA.

Od té doby, kdy byl v červnu loňského roku poprvé spatřen, jak plave pohromadě se skupinou normálně zbarvených delfínů, se stal místní atrakcí i lákadlem pro turisty.

Dvaačtyřicetiletý kapitán Rue spatřil neobvyklého delfína, který má dokonce červené oči ve skupině s dalšími čtyřmi kumpány, když byl na výletě se svou matkou.
"Uviděl jsme malou skupinku delfínů, z nichž jeden bylo něco světlejší. Byl nádherně růžový," vypráví o svém objevu dnes již slavný říční kapitán.

"Nikdy jsem nic takového neviděl. Má po celém těle tu samou barvu, jako by právě vyplaval z barvící nádrže. Vypadá, že je naprosto zdravý a ostatní delfíni ho kvůli jiné barvě nezatratili, což je skutečně nádherné."


"Protože je savec růžový od čumáku po ocas a má červené oči, zdá se, že je to albín. Povrch těla má hladký, lesklý bez poškození. Viděl sem ho 40 nebo 50krát a zdá se, že se svojí rodinou považuje za domov vody Calcasieu Ship Channel," vysvětluje dále.

"Co se narodil, vyrůstal u matky, jen občas se odvážil odplout dál, aby si něco ulovil, nebo když si hrál, ale nikdy se od své skupiny příliš nevzdaluje."
Kapitán dodává: "Mám štěstí, že jsem měl možnost spatřit takové zvíře a je dobře, že žiji v místě, kde ho mám možnost pozorovat. Naši hosté se vždy těší, že ho uvidí."

Bioložka Regina Asmutis-Silvia, ze společnosti Whale and Dolphin Conservation Society, o delfínovi říká, že je neskutečně krásný. "Za celou svou kariéru jsem neviděla takhle zbarveného delfína. I když je růžový, je to albín, což dokazují i jeho červené oči. Je to genetická zvláštnost, ale nevíme, jak tento typ albinismu zdědil."

"Je neskutečně krásný, ale lidé by s ním měli být opatrní stejně jako s jinými delfíny a respektovat je. Sledovat je z odstupu, ne po moc dlouhou dobu a nesnažit se je chytat, nebo je plašit," uzavírá rady bioložka.

100 zajímavostí o lidském těle

25. července 2009 v 15:27 | ANE-JUR |  Zajímavosti
Lidské tělo je neuvěřitelně komplexní a složitý systém. Proto by nemělo být žádným překvapením, že dokonce i ty části těla a jejich funkce, které využíváme každý den, mají své bizarní a neuvěřitelné vlastnosti. Od kýchnutí až k obyčejnému růstu nehtu. Čtěte...
Mozek

>> Nervové pulzy se z mozku a zpět do mozku pohybují rychlostí 270 km/h. Proto máte tak ultrarychlé reakce, když v hospodě strčíte do piva.

>>
Mozek spotřebuje stejné množství energie jako 10W žárovka. I ve spánku. Někomu se však nerozsvítí nikdy.

>> Lidská mozková buňka může pojmout 5x více informací, než je v kompletní encyklopedii. Vyjádřeno v číslech je kapacita mozku podle vědců až 1000 terabajtů (1 TB = 1000 GB). Tady nás příroda asi trochu přecenila.

>> Informace se v různých typech neuronů šíří různou rychlostí. Od 2 km/h až po 430 km/h. Vzuuuuuum!

>> Mozek je v noci mnohem aktivnější než ve dne. Zpracovává data získaná přes den. Přes den se asi kochá.

>> Čím vyšší IQ, tím více sníte. Zároveň to však neznamená, že když nemáte sny, jste retardovaní. Zejména proto, že si své sny pamatujeme v průměru 2-3 sekundy po probuzení. Pokud si je nepamatujete ani ty dvě sekundy, pak ano, jste retard.

>> Mozek sám necítí bolest. Nejsou v něm totiž receptory bolesti. Vzpomeňte na pana Lectera a jeho pojídání mozků, během kterého si se svým jídlem povídá…

>> Do mozku jde 20 % kyslíku z celkového množství v krvi. A to tvoří mozek 2 % z celkové tělesné hmotnosti. Takže dýchejte zhluboka, budete chytřejší.

>> Neurony během života rostou. Takže není pravda, že jenom odumírají. Rostou však jiným způsobem než normální tkáň, proto buďte klidní, to, co vám leze z ucha, jsou obyčejné chlupy.

>> Osmdesát procent mozku je jen voda. Tedy ne kus masa, jak jej znáte z televize. Kdybyste z něj vyždímali všechnu krev a vodu, zůstala by jen trocha masa s bídou na polívku.

Smysly

>> Asi jedna třetina lidí má dobrý zrak. A dvě třetiny žen jsou hezčí z dálky.

>> Abyste zjistili, jak něco chutná, musí to dokázat rozpustit vaše slina. Nebo cizí.

>> Ženy mají lepší čich než muži, a to po celý život (2 % lidí nemají čich vůbec). Ano, vaše nohy voní.

>> Nos si může zapamatovat až 50 000 různých vůní. Vůně jsou to v lepším případě…

>> Dokonce i malý hluk způsobí, že se vám rozšíří zorničky. Zbytečně, zvuk neuvidíte.

>> Každý člověk má jedinečnou vůni, s výjimkou jednovaječných dvojčat. Ta by se měla vonět.

>> Pokud sníte hodně jídla, váš sluch bude otupený. Možná to souvisí s mlaskáním.

Vnitřní orgány

>> Vědci napočítali přes 500 různých funkcí jater včetně produkce žluči, detoxikace a rozkládání červených krvinek. A teď znáte první tři.

>> Aorta má téměř stejný průměr jako zahradní hadice. Spolu s tím desetimetrovým dostřikem nabízí zajímavou alternativu pro Receptář prima nápadů.

>> Lidské srdce vytváří dost tlaku na to, aby dokázalo vytrysknout krev až 10 m. S rozběhem i víc.

>> Kyselina ve vašem žaludku by dokázala rozpustit žiletku. Neholte se, když je vám špatně.

>> Plocha povrchu lidské plíce je stejná jako plocha tenisového kurtu. Ale po antuce se líp běhá.

>> Ženská srdce tlučou rychleji než mužská. Chlapi jsou totiž v klidu.

>> Vaše levá plíce je menší než pravá plíce, protože ta musí udělat místo pro srdce. Jako by nemohlo být menší srdce.

>> Může vám být odstraněna velká část vnitřních orgánů a můžete přežít. Konkrétně: dá se přežít bez žaludku, sleziny, 75 % jater, 80 % střev, bez jedné ledviny, plíce a prakticky bez každého orgánu z pánevní oblasti. Prakticky je to však bez orgánu z pánevní oblasti nuda.

>> V lidském těle je dohromady zhruba 100 000 km krevních cest. To je dvojnásobek obvodu Země. Ale některé sestřičky žílu stejně nenajdou.

>> Vnitřní stěny žaludku se obnovují každé 3 dny. A to kvůli silným kyselinám, které zde působí. Ano, rozkládáte sami sebe.

>> Nadledviny mění během života velikost - zmenšují se. Jsou zodpovědné za uvolnění stresových hormonů. Tak jak to, že se zmenšují?

>> Nejdelší vnitřní orgán je tenké střevo. Je čtyřikrát delší, než je vaše výška. Basketbalisté ho mají dlouhé.

Svaly & kosti

>> Na úsměv je potřeba 17 druhů svalů, na zamračení 43. Proto používejte smajlíky, tam to vyjde nastejno.

>> Děti se rodí se 300 kostmi, v dospělosti se tento počet sníží na 206. Prostě se některé spojí, rozděleny byly přírodou kvůli snadnému porodu. Cywe, kdybychom se spojili v jednu velkou megakost…

>> Ráno jsme asi o 1 cm vyšší než večer. Je to způsobeno chrupavkou mezi kostmi, která se stáním a sezením během dne stlačuje. Když nebudete půl roku ležet, bude z vás placka.

>> Nejsilnější sval v lidském těle je jazyk. Ale špatně se s ním vozí kortouč.

>> Nejtvrdší kost v lidském těle je čelist. Zato snadno vypadne.

>> Když posilujete a přestanete, získané svalstvo se ztrácí dvakrát pomaleji, než bylo získáno. Kdo nic nedělá, nic neztratí.

>> Zub je jediná část lidského těla, která se sama neopraví. A ještě vypíchnuté oko.

>> Na vykonání jednoho kroku je potřeba 200 různých svalů. Na vykonání dvou kroků taky 200.

>> Kost je silnější než ocel. Ale kulka je kulka.

>> Chodidla obsahují čtvrtinu všech kostí v těle. Jistě víme o pěti.

Vlasy & nehty

>> Na obličeji rostou chlupy nejrychleji z porostu na celém těle. Kdybyste se celý život neholili, vousy by měly průměrnou délku 9 metrů. A dalo by se na nich i oběsit.

>> Každý den ztrácíme průměrně 60-100 vlasů. Nehledejte je.

>> Ženské vlasy mají poloviční průměr než mužské. Neměřte je.

>> Jeden lidský vlas může udržet až 0,1 kg. Uvědomte si však, že na hlavě máte víc než jeden vlas. Jsme opět u toho oběšení.

>> Nejrychleji rostoucí nehet je na prostředníku. Rychlost růstu závisí na délce prstu. Na useknutém prstu nehty nerostou.

>> Na lidském těle je stejný počet chlupů na centimetru čtverečním, jako má šimpanz. Jsou však světlejší a tenčí, proto nejsou tak vidět. Většinou.

>> Blondýnky mají více vlasů. Je to proto, že barva vlasů určuje jejich hustotu. Obarvení nic nezmění.

>> Nehty na rukou rostou téměř 4x rychleji než na nohou. Jestli to nebude tím, že jsou 4x delší.

>> Lidský vlas žije v průměru 3-7 let. Pak si řekne: "Tak já padám." Haha.

>> Musíte ztratit přes 50 % vlasů, aby si toho někdo všiml. Pokud máte dva vlasy, je situace jiná.

>> Lidský vlas je prakticky nezničitelný. Pouze hoří, ale mráz, změna klimatu nebo voda mu nic neudělají, stejně jako mnoho kyselin a chemikálií. Neříkáme všechny kyseliny.

Stárnutí & smrt

>> Popel spáleného člověka váží asi 4 kg. Souvisí to s tím, že se z velké části skládáme z vody, která se vypaří. Titanové destičky v hlavě nezapočítány.

>> Nehty a vlasy po smrti dále nerostou. To se zdá pouze vlivem dehydratace - kůže se smrští a odstoupí od nehtového lůžka, vlasy podobně odstoupí od kůže. Ještěže tak, hřbitovy by získaly nový porost.

>> Po šedesátce ztrácí většina lidí asi polovinu chuťových pohárků. Po šedesátce si zkrátka nechte zajít chuť.

>> Oční bulvy mají po celou délku života stejnou velikost jako při narození. Zato nos a uši rostou pořád. Až se objeví přípravek na dlouhověkost, bude to zajímavé.

>> Dětská hlava tvoří čtvrtinu celkové délky těla, až kolem 25. roku života tvoří jednu osminu. Podle propočtů by tedy měla být ve sto letech velká jako rajče - jedna čtyřiašedesátina.

>> Po šedesátce chrápe 60 % mužů a 40 % žen. Ale zase je jich málo.

Tělesné funkce

>> Při kýchání z vás vyletují "objekty" rychlostí až 160 km/h. Ještěže nekýcháme brambory.

>> Během celého života vyprodukujete tolik slin, že by dokázaly naplnit dva plavecké bazény. O soplu nejsou konkrétní údaje.

>> Ženy mrkají dvakrát víc než muži. Chlapi jsou totiž pořád v klidu.

>> Plný močový měchýř má velikost tenisového míčku. Spolu s plochou plic to nabízí zajímavou alternativu pro příští US Open.

>> Přibližně 75 % vašeho trusu tvoří voda. Zbytek je to pravé hovno.

>> Nohy mají 500 000 potních žláz a mohou vyprodukovat víc než půl litru potu denně. V ponožkách vlhne každá.

>> Vir kašlete po místnosti rychlostí 100 km/h. Příslušné rychlosti kašle v obci upravuje vyhláška.

>> Průměrná osoba vypouští krakena 14krát každý den. Nebuďte průměrní, buďte nadprůměrní!

>> Ušní maz je pro zdraví uší velmi důležitý. Super.

Mikrosvět

>> Na každém čtverečním centimetru vašeho těla je asi 5 milionů bakterií. Ale nebojte se, některé jsou užitečné a udržují zdravé tělo. Takže další miliony mu škodí?

>> Lidská kůže opadává a kompletně se obnovuje každých 27 dní. Samozřejmě postupně, ne naráz. Po měsíci ve skafandru to v něm musí vypadat hodně zajímavě.

>> Každou minutu zemře v těle asi 300 milionů buněk. Nebuďte smutní, odcházejí do buněčného nebe.

>> Lidé ztrácejí asi 600 000 částeček kůže každou hodinu. Bavíme se samozřejmě na mikroskopické úrovni. Lepry byste si všimli.

>> Nejběžnější krevní skupina na světě je typ 0. Pro krevní banky je však vzácná, protože může být podána oběma typům krve - A i B. Jako naschvál mají nuly určitě jehovisté.

>> Dospělé tělo vytvoří 300 miliard nových buněk denně. Ne, není to reinkarnace těch starých.

>> Ve vašem těle je dost železa na vytvoření 10cm hřebíku. Dělat z lidí hřebík - to zní skvěle!

>> Lidské rty mají načervenalou barvu kvůli koncentraci malých kapilár těsně pod kůží. V zimě či při chudokrevnosti je krve málo a rty modrají. Zelená barva značí větší problém.

>> Každý otisk jazyka je jedinečný stejně jako otisk prstu. Takže bacha, ať nenecháte při návštěvě v lázních otisky.

Sex & reprodukce

>> Po celém světě se uskuteční 120 milionů styků denně (4 % všech lidí). Pár jich určitě bude i v misionářské poloze.

>> Největší buňka v lidském těle je ženské vajíčko (1 mm) a nejmenší je mužské sperma. Ale zase je jich hodně.

>> Těhotným ženám se zdá nejčastěji o těchto třech věcech: o žábách, o červech a o pokojových rostlinách. Dále o vodě, porodu, a dokonce mají i násilné a sexem nabité sny. Zajímavý může být sen o sexu s pokojovou rostlinou.

>> Děti se rodí vždy s modrýma očima. Adolf se usmívá.

>> Pokud by byly malé děti stejně velké jako vůl, byly by silnější než on. Ale nejsou tak velké, takže jsou slabé.

>> Zuby začnou růst šest měsíců před porodem. Že by měla příroda v zásobě drsnější způsob porodu v případě komplikací?

>> Při narození má již viditelný zub jedno z 2000 dětí. Při smrti je to podobné, jeden z 2000 důchodců.

>> Plody získávají otisky prstů ve třetím měsíci. Zároveň je to jedna z posledních věcí, která po smrti vymizí. Spolu s průkazem pojištěnce.

>> Každý člověk strávil asi půl hodiny jako jedna buňka - jde o čas, po kterém se spojené vajíčko a spermie začínají dělit. Jednobuněčná dvojčata byla asi půlbuňka, haha.

>> Většina mužů má erekci každou hodinu a půl během spánku. A každou půlhodinu přes den.

Onemocnění & zranění

>> Pondělí je, co se týče infarktu, nejrizikovější den v týdnu. Neděle druhý nejrizikovější - kvůli obavám z pondělí.

>> Lidé vydrží déle bez jídla než beze spánku. S vodou, ale bez jídla dokáže člověk přežít i měsíc až dva. Zaznamenaný rekord v nespaní je jedenáct dní, ale daný experimentátor měl silné halucinace. Daný experimentátor asi sjížděl kompletní sérku Texas Rangera.

>> Malé, ale silné spálení na slunci značně poškozuje krevní cesty. Na jejich obnovení je potřeba 4-15 měsíců. Času je dost, jde se na pláž.

>> Přes 90 % nemocí je způsobeno stresem. Zbytek sexem.

>> Lidská hlava zůstává při vědomí ještě 15-20 sekund po setnutí. V případě hrozící gilotiny mějte připravený krátký výstižný epitaf, ať jen nekoulíte očima a neprskáte krev.

Různé

>> Čím chladnější je místnost, ve které spíte, tím větší je pravděpodobnost, že se vám bude zdát zlý sen. Sebevraždy v severských zemích vysvětleny.

>> Slzy a sliny obsahují enzym, který dokáže narušit buněčnou stěnu mnoha bakterií. To se hodí při obraně těla - slzy v očích, sliny, sopel v nose - ničitelé bakterií. Schválně vyválejte komára ve slinách, jestli se rozloží.

>> Lidské tělo vytvoří za 30 minut dost tepla k tomu, aby ohřálo dva litry vody k bodu varu. V případě globálního oteplování bychom asi opravdu měli začít u sebe.

>> Uši vytvoří více ušního mazu, když jste ve stresu. A to zrovna klid nenavodí.

>> Praváci žijí v průměru o devět let déle než leváci. Rasisti.

>> Ženy spalují tuk pomaleji než muži. Pokud vůbec.

>> Není možné polechtat sám sebe. Ani na hrázi ne?

>> Délka rozpažených paží je stejná jako výška těla. Asi aby se dobře balily krucifixy do krabiček.

>> Koaly a primáti jsou jediná zvířata s jedinečnými otisky prstů. Koaly? Co s náma mají společného koaly???

>> Vtisk uprostřed oblasti mezi nosem a horním rtem má jméno. Je to tzv. prohlubenina horního rtu. Vědci však ještě nevědí, jaký má smysl. Staří Řekové však toto místo považovali za nejvíce erotogenní na lidském těle. Staří Řekové měli hledat lépe.

>> Lidé jsou jediní tvorové, kteří dokážou produkovat slzy způsobené emocemi. To je tááák smutné!

Mořské zázraky

25. července 2009 v 15:26 | ANE-JUR |  Zajímavosti
Crown jellyfish žije ve všech světových oceánech, obvykle značné hloubky. Tady, světlé-červené v mělkých vodách kolem Papuy Nové Guiney.
A piha-face slizoun pokukuje z útesu své doupě v Šalamounových ostrovech.Blennies se nacházejí na celém světě v oceánu, a to obvykle v mělké vodě.
Frogfish, také nazývaný ďasovitých, nosí někteří nejpřekvapivějším barvami a ozdobami zdobenými v oceánu.Solomon Islands. Zde je karmínově-tónovaná - spočívá na útesu poblíž Šalamounových ostrovů.

Co o tobě řeknou barvyčky?

25. července 2009 v 15:25 | ANE-JUR |  Zajímavosti
Máte svou oblíbenou barvu ? Napadlo vás někdy, co o vás vaše oblíbená barva řekne ostatním ?

Bílá
Tuto barvu mají rádi lidé otevření, upřímní a nekompromisní, kteří nic neodpustí sobě ani svému okolí.

Červená
Pokud dáváte přednost této barvě, býváte často impulzivní, dokonce až agresivní. Své názory prosazujete, i když nemáte pravdu. Nejbližším však dokážete projevit i něžnost a srdečnost.

Černá
Vyznavači této barvy se vyznačují citlivostí a tajnůstkařením. Baví je i filozofovaní, dokážou šikovně vycházet s lidmi, jsou to rození diplomati.

Fialová
Vaše osobnost je originální, jste samostatný člověk s nezávislými názory a máte zřejmě umělecké sklony. Na své okolí i na sebe máte někdy přehnaně vysoké nároky.

Hnědá
Prozrazuje, že jde o člověka důvěřivé, milé a klidné povahy. Nechybí mu lidskost a silně vyvinutý smysl pro spravedlnost, díky čemuž jej můžete jen těžko rozeznat a ocenit jeho kladné vlastnosti.

Modrá
Představuje opatrnost, rozvážnost, nečinnost a lhostejnost - takto by se stručně daly vyjádřit vaše vlastnosti.. Váš vnitřní svět a život je komplikovaný, toužíte mít všeho hodně, ale neděláte nic, aby jste toho dosáhli.

Oranžová
Zajímá vás svět i lidé okolo. Máte zvědavou povahu, novátorské schopnosti a ctižádostivost. Při uskutečňování svých předsevzetí jste tvrdohlaví.

Růžová
Prozrazuje sentimentalitu a jemnost. Romantické city jsou pro vás přímo charakteristické. Váš smysl pro praktičnost života se přiklání k okrášlování sebe sama podle vlastních představ, což vám často způsobuje zklamání a problémy.

Zelená
Představuje kreativitu, citlivost a ochotu pomáhat jiným lidem prostřednictvím pochopení. Rozdáváte lásku, uzdravujete a motivujete je. Pozor ale, aby jste se příliš nevyčerpali.

Meruňková
Obnovuje, oživuje a jemně stimuluje a může rozpustit a odstranit emocionální blokády. Tento barevný odstín, který je nejblíže barvě pokožky, udržuje v proudu životní energii a zjemňuje pleť.
Žlutá
Je nejsvětlejší z pestrých barev, působí jasně, povzbudivě, zahřívá a rozveseluje. Je to symbol moudrosti, vysoké inteligence a myšlení. Svým pozitivním, magnetickým chvěním působí žlutá povzbudivě na nervy a ztělesňuje pocit svobodného, nezatíženého vývoje. Podporuje chápavost, schopnost kontaktu, zpracovávání zážitků a dojmů a oživuje myšlení. Působí pozitivně na paměť.
Zlatá
Dává pocit hojnosti, lesku a nadbytku. Je to barva správného, pravého středu, barva univerzální lásky a nejvyšších hodnot a zastupuje idealismus, velkorysost a šlechetnost. Zlatá dělá cokoliv hodnotné, drahocenné a žádoucí. Zlatá transformuje poznání v pochopení, pomáhá při zvládnutí duševních nejistot, podporuje ducha na cestě k univerzální moudrosti.

Tyrkys
Barva sebeznázornění, podporující sebevědomí a podněcující fantazii a spontánnost. Je to barva přátelských citů, sympatie a pospolitosti. Tyrkys může potlačit nesmělost, zdrženlivost a trému.

Indigo
Symbol mystických hranic a spirituálních sil. Zastupuje dokonalou neporušenost, skvělé zdraví, univerzální vědomí, vyrovnanost, důstojný klid, důvěru a mírumilovnost.

Šedá
Barva dokonalé neutrality, opatrnosti a ochoty ke kompromisům. Je schopná přizpůsobení, kombinovatelná a diskrétní. Je to barva potlačování, omezování, nejistoty a strachu ze života. Šedá leží v husté mlze, loupí rozhled a skrývá cíl.


Jak se zbavit lupů?

25. července 2009 v 15:22 | ANE-JUR |  Jak na to?!
Suchá pokožka vlasů, hříva bez života a "zasněžená ramena" - častá a nechtěná realita, se kterou se setkává velké procento z nás. A určitě budete souhlasit, že se nejdená o nic příjemného a esteticky vhodného. Naopak. Lupy jsou jedním z nejčastějších problémů souvisejících s vlasy a bojuje s nimi vysoké procento naší populace. Jaké jsou příčiny vzniku tohoto nehezkého "bílého království" ve vašich vlasech a jak proti němu bojovat?
Příčiny vzniku lupů
Zrohovatělá pokožka a zní vznikající lupy mohou mít mnoho příčin vzniku. Dokonce se mohou vyskytovat i na mastné pokožce vlasů. Pokud se vám poslední dobou vyskytly titěrní bílí nepřátelé ve vlasech, zkuste si odpovědět na některé z následujících otázek. Věnujete v poslední době péči o vlasy dostatečnou péči? Nepoužíváte levné, dráždivé či nevhodné šampony? Stravujete se poslední dny často ve fast foodech a zapomínáte na pravidla zdravé výživy? Všechny tyto faktory s výskytem lupů souvisí. Na vznik lupů má vliv používání nevhodného šampónu stejně jako jeho nedostatečné spláchnutí po umytí vlasů. Stejně tak pokožce hlavy škodí omývání horkou vodou či sušení příliš horkým vzduchem. Nedostatečné množství živin, vitamínů a minerálů řešení vašeho problému také neprospěje. Důvodem vzniku lupů může také být pomnožení kvasinek a plísní v organismu nebo začínající kožní onemocnění (například lupénka).
Jak na ně?
Už víte, co vám nevzhlednou pokožku způsobilo, nyní je na řadě zjistit, jak se s tímto problémem poprat! Při léčbě lupů je především nutné upravit životosprávu a dodat vaší hříve vše, co jí chybí. Důležitou roli zde také hraje používání nedráždivévlasové kosmetiky.
Zaveďte tedy do svého každodenního života konzumaci ovoce, zeleniny a stravy bohaté na vitamíny, minerály a proteiny.Vyřaďte na určitou dobu návštěvy restaurací s rychlým občerstvením a konzumaci sladkých limonád. Zároveň dbejte nadostatečný pitný režim. Při výběru vlasové kosmetiky se zaměřte na šampony a kondicionéry s vyšším obsahem selenu a zinku. Snažte se taky nemýt si vlasy denně, ale aspoň co dva dny.
Pomoc z přírody
Vypomoci si můžete také bylinkami a přírodními produkty. Citronová šťáva například pomáhá proti šupinatění kůže, přeliv z rozmarýnu pomáhá udržovat vlasy leské a zdravé, kopřiva je výborným kondicionérem, aloe vera je všelék.


10.Léků na "zlomené srdce"

25. července 2009 v 15:20 | ANE-JUR |  Jak na to?!
1. Dobře jezte
To znamená naplňte svůj jídelníček složitými sacharidy (celozrnné obiloviny a luštěniny), bohatstvím omega-3 mastných kyselin (ryby) a vitaminem C (ovoce a zelenina). Člověk tak zvýší hladinu serotoninu v krvi. Tento hormon přitom pomáhá zvládat vyčerpanost a deprese.

2. Jděte na procházku
Dobrá procházka na čerstvém vzduchu rozproudí krev, posílí srdce, vyčistí plíce, pomůže odplavit škodliviny z těla a hlavně, pomáhá "vyčistit" mozek. Z psychického hlediska se jedná o jeden z nejlepších receptů na uklidnění zjitřené mysli.

3. Jděte do lázní
Masáže, kosmetika či jiné hýčkání si zasloužíte kdykoli během roku, ale pokud vám někdo zlomí srdce, je to ideální metoda, jak uvolnit mysl, zbavit se veškerých pnutí a skvěle přitom pečovat o svůj zevnějšek.

4. Naplánujte si dovolenou
Neotáleje a jděte přímo na to. Sbalte si kufr a vyrazte na dovolenou do místa snů. Dobrodružství a setkání s novým prostředím i novými lidmi je přesně to, co vám dodá chuť do života i sílu dál bojovat.

5. Cvičte
I když zrovna neprožíváte citový otřes, vaše srdce potřebuje pravidelný pohyb. Jinak je oslabené, naopak při cvičení se posiluje a lépe zvládá i případná citová zemětřesení. Navíc se při pohybu vylučuje do těla endorfin. Tento hormon se vylučuje ve větším množství také při orgasmu a říká se mu hormon štěstí.

6. Ukliďte po něm
Zbavte se všech těch milostných dopisů a fotek, na nichž se spolu po sobě plazíte. Někteří psychologové míní, že to má extrémně očistný účinek.

7. Učte se cizí řeči
Naučit se cizí jazyk má hned několik výhod. Porozumíte nové kultuře a na kurzu potkáte nové lidi. Rozšíříte si výrazně obzory, zvýšíte svůj kredit na trhu práce, a navíc, namáháním mozkových závitů se vyhnete černým myšlenkám.

8. Všechno si napište
Nevedete si deník a připadá vám to divné? Možná byste mohli alespoň tentokrát zkusit všechny své pocity a myšlenky svěřit papíru. Je to výborná metoda, jak pracovat s emocemi. Klidně pak můžete papír hned roztrhat či spálit.

9. Dejte si čokoládu
Kupte si kvalitní hořkou čokoládu s vysokým podílem kakaa. Taková čokoláda vám totiž udělá dobře nejen na duši, ale i na těle. Je bohatá na fenolické látky, které působí proti rakovině, stárnutí a řadě dalších neduhů.

10. Kupte si nové oblečení
Je to sice krátkodobá radost, ale aspoň na čas vás rozptýlí. Pokud navíc změníte styl, začnete žít tak trochu i nový život. A možná začnete na svět jinak koukat, potkávat jiné lidi a hlavně se lépe cítit.

Historie zmrzliny

25. července 2009 v 15:18 | ANE-JUR |  Zmrzlina
Je zajímavé připomenout si něco z historie všedních potravin. A jelikož je léto, patří k našemu celodennímu jídelníčku i zmrzlina. Kdo z nás však ví, jak vlastně zmrzlina vznikla a jak probíhal její vývoj až k dnešním vodovým a smetanovým kornoutům.


Nejstarší zmrzlina

Historikové tvrdí, že historie zmrzliny začíná již ve starověku a první zmrzlina měla podobu ochuceného sněhu nebo ledu. První použití zmrzliny v potravinářství bylo zaznamenáno přibližně 3000 let před naším letopočtem v Číně. Některé mýty pak tvrdí, že z Číny dovezl zmrzlinu do Evropy Marco Polo. To však není pravda. Marco Polo přivezl do Itálie pouze recepty, jak připravit různé mražené mléčné koktejly, které by se i dnes daly považovat za pravou zmrzlinu.


První zmrzlina v Evropě

Písemné záznamy ze starověkého Egypta uvádějí, že již okolo 500 let před naším letopočtem si na ochuceném sněhu z vrcholu Olympu rádi pochutnávali všichni vážení a bohatí občané. Led a sníh se v těch dobách ochucoval medem, ovocnými šťávami a nebo vínem.


Zmrzlina ve světě

400 let před naším letopočtem Peršané vynalezli speciální chlazený puding z růžové vody a špaget, který mohl připomínat dnešní sorbety. Tento puding byl samozřejmě servírován pouze královské rodině a šlechtě.

V Saúdské Arábii vyráběli sladké zmrzliny z chlazených sirupů a mléka s ovocem a tradičními ořechy.

Tajné recepty

V první polovině 17.století připravil osobní kuchař krále Anglie Charlese I speciální pokrm. Bylo to k velmi speciálnímu banketu pro velké množství jeho přátel a rodinu. Šlo o pokrm připomínající sníh, ale svou jemností a nasládlou krémovou chutí ohromil nejen všechny účastníky hostiny, ale i samotného krále. Král byl potěšen natolik, že údajně onomu kuchaři jménem DeMirco platil 500 liber ročně, aby svůj recept uchoval v tajnosti, aby se takto dobrý pokrm mohl podávat pouze na královských hostinách. Šlo samozřejmě o zmrzlinu.


Zmrzlina jak ji známe dnes

Jestli bylo 500 liber málo, nebo zda tajný recept vyzradil onen kuchař na smrtelné posteli, již dnes není známo, ale o několik let později se již pořádají zmrzlinové hody, otevírají se zmrzlinové kavárny a v druhé polovině 19. století patřila zmrzlina takřka ke všedním záležitostem.


Americký sen o zmrzlině

Samozřejmě i v Americe si zmrzlina získala popularitu obrovských rozměrů. Obchod založený na dovozu obrovských bloků ledů ze studených oblastí do rozpálených městských center se rozrostl do takových rozměrů, že cena ledu byla velmi nízká. To znamenalo, že chlazené sorbety a zmrzliny byly běžně prodávány a to za ceny dostupné i chudým Američanům.

Nejen v Americe byla zmrzlina původně prodávána ve skleničkách, které byly vratné a znovupoužitelné. Ve Velké Británii se zmrzlina ve skleničkách prodávala až do roku 1926, kdy byly znovupoužitelné sklenice zakázány. V dnešní době se zmrzliny prodávají v papírových nebo plastových vaničkách a kornoutech.

Zajímavosti o zmrzlině

Takovou zajímavostí je, že kopečková zmrzlina pravděpodobně vznikla až koncem 19.století. První pojízdný stánek se zmrzlinou, který byl umístěn na upravený bicykl, se projel ulicemi Londýna někdy v roce 1923. Po velkém úspěchu tohoto pojízdného zmrzlinářství firma, která jej provozovala, expandovala a v roce 1927 prodala zmrzlinu v celkové hodnotě 440 tisíc liber. První stroj na výrobu zmrzliny vymyslela v roce 1790 Američanka Nancy Johnsonová. Tento stroj vyráběl zmrzlinu díky reakce ledu a soli, tak jak to známe dnes.

Zmrzlina patří především k létu. V zimním období její prodej klesá na minimum a zmrzlina se jí spíše jako moučník po hlavním chodu. Mezi nejoblíbenější druhy zmrzliny patří vanilková, čokoládová a pistáciová, ale těžko říct proč. Pokud vám nechutná zmrzlina z kornoutu, zkuste si připravit některý z dezertů nebo sorbetů, jejichž recepty naleznete na našem portálu.